Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stypendia Burmistrza Miasta Uniejów wręczone

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
24 listopada 2018 roku po raz piąty zostały wręczone jednorazowe Stypendia Burmistrza Miasta Uniejów za wysokie wyniki w nauce uczniom szkół ponadgimnazjalnych i studentom z terenu gminy Uniejów oraz nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Burmistrz chciał w ten sposób nagrodzić młodzież oraz zachęcić innych do nauki oraz aktywności na rzecz miasta i gminy. Studenci otrzymali nagrody w wysokości od 300 do 900 zł, uczniowie szkół średnich w wysokości 300-700 zł, uczniowie i młodzież zajmująca się kulturą, sportem oraz działalnością artystyczną odebrali nagrody w kwocie 300-400 zł, w zależności od ilości zgłoszeń. W sumie nagrodzono 82 osoby, w tym 19 studentów i 29 uczniów szkół średnich. Na stypendia corocznie przyznawana jest pula 100 tys. zł. Oprócz studentów oraz uczniów szkół średnich nagrody otrzymali: członkowie klubu MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko za reprezentowanie i promocję gminy na turniejach i zawodach sportowych, członkowie hufca ZHP za czynny udział w działalności drużyny ZHP, reprezentację hufca i gminy na różnych uroczystościach; członkowie ZHP-OSP oraz członkowie OSP Spycimierz za czynny udział w działalności orkiestry, reprezentację gminy na uroczystościach i zawodach; członkowie Uniejowskiej Akademii Rycerskiej oraz Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Dworzanie” za promowanie zwyczajów historycznych i reprezentowanie gminy, członkowie Pocztu Sztandarowego Wojskowego za aktywną działalność na rzecz środowiska lokalnego i reprezentowanie tradycji wojskowych. Nagrodzona została również osoba wyróżniająca się aktywnością społeczną w organizacji Stowarzyszenie RTG „Dusza”.           Życzymy dalszych sukcesów!

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44317
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola