Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wypełniasz wniosek na termomodernizację? Pomoże ci w tym konsultant

Data publikacji: 2018-11-28, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Z inicjatywy Burmistrza powstał punkt obsługi klienta, w którym można składać wnioski o dofinansowanie na m.in. wymianę starych źródeł ciepła, termomodernizację i przyłączenie się do powstającej sieci gazowej. Pracownik punktu pomoże Państwu także wypełnić wniosek.    Wsparcie finansowe można uzyskać w ramach programu „Czyste Powietrze” powstałego z ramienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery, co w konsekwencji ma zaowocować poprawą jakości powietrza. Program kierowany jest do osób fizycznych, posiadających domki jednorodzinne lub zgodę na rozpoczęcie budowy i przewiduje m. in. modernizację instalacji grzewczej, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła, wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe (w tym ostatnim przypadku wyklucza się piece klasy 5, a więc opalane ekogroszkiem lub peletem). Pierwsze wnioski już wpłynęły i zostały przedłożone w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który ma 90 dni na ich rozpatrzenie. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji, która w zależności od miesięcznych dochodów może wynosić od 30 do 90%. Będzie można również skorzystać z pożyczki, która ze względu na korzystne oprocentowanie, również wychodzi naprzeciw potrzebom programu. Wnioski można składać od 19 września 2018 do 30 czerwca 2027  w formie elektronicznej poprzez aplikację internetową dostępną na stronie WFOŚiGW  lub w tradycyjnej formie papierowej. Aby uzyskać więcej informacji, jak również pobrać lub złożyć wniosek, zapraszamy  zainteresowanych mieszkańców do punktu obsługiwanego przez p. Michała Łuczaka, w budynku Ośrodka Zdrowia w Uniejowie, ul. Orzechowa 6, II piętro, pok. 38, tel.  538 810 414.  Punkt funkcjonuje w poniedziałek w godz. 9.00-17.00 od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 16. 00.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44630
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola