Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zagroda Młynarska i Uniejów oczyma blogerów podróżniczych

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Anita i Paweł – znani blogerzy podróżniczy – z radością odwiedzili Uniejów i pozostawili po sobie piękny ślad: wspomnienia, dużo uśmiechu i… wpis na swoim blogu „101 countries before 50”. Zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą relacją z sielskiego, sierpniowego weekendu w Uniejowie, okraszoną pięknymi zdjęciami i filmikiem. Kliknij tutaj i zobacz jakie wrażenia wywarł pobyt w Uniejowie na podróżnikach. Współpraca z blogerami Anitą i Pawłem została zrealizowana w ramach nagrody w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej „Na wsi najlepiej”, którą otrzymała Zagroda Młynarska. Więcej o nagrodzie można przeczytać tutaj.   fot. Anita i Paweł Skowera https://101countriesbefore50.com/polska/weekend-w-uniejowie/

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=39558
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    poddębicki

    Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

    Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

    Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola