Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Zdrowa i aktywna gmina" - zapraszamy do udziału w konferencji

Data publikacji: 2018-11-28, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Fundacja „Misja Medyczna” – jako główny organizator ogólnopolskiego programu „Zdrowa i aktywna gmina” zaprasza do udziału w konferencji „Zakończmy otyłość wśród dzieci i młodzieży!”, która odbędzie się w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, w dniach 29-30 listopada 2018 roku. Program godzinny konferencji: www.zdrowaiaktywnagmina.pl Podczas konferencji będzie możliwość odbycia bezpłatnego badania informującego o stanie wątroby. Badanie FibroScan- jest to elastografia, badanie zastępujące biopsję. Jest to badanie bezinwazyjne i bezbolesne. Otrzymujemy dwa parametry: zwłóknienie wątroby oraz stłuszczenie wątroby. Więcej informacji na stronie:  tiba.pl Dodatkowo drugiego dnia konferencji ( 30.11.2018r.) dla uczestników odbędzie się, w godzinach porannych (godz.8.00-8.20), spacer dookoła zamku. Organizatorzy  proszą o zabranie ze sobą strojów sportowych. Dla uczestników ciekawe nagrody! Celem organizowanego wydarzenia jest: zwrócenie uwagi przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego jaki wpływ na zdrowie ma regularna aktywność fizyczna, przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania oraz prezentacja „dobrych praktyk” w profilaktyce leczenia otyłości. W trakcie konferencji będziemy szukać odpowiedzi na pytanie: „Jak skutecznie zakończyć otyłość wśród dzieci i młodzieży?”. Konferencja adresowana jest do przedstawicieli administracji samorządowej – jednostek samorządu terytorialnego, wójtów, burmistrzów, starostów, dyrektorów departamentów zajmujących się profilaktyką zdrowia oraz sportu i turystyki w urzędach marszałkowskich, a także do kadry zarządzającej placówkami oświatowymi, osób odpowiedzialnych za tworzenie programów prozdrowotnych, liderów edukacji w zakresie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, liderów organizacji działających na rzecz zdrowego stylu życia i kultury zdrowotnej. Zapraszamy do wspólnej debaty nad stworzeniem skutecznych rozwiązań w zakresie profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży, nad możliwymi działaniami w zakresie edukacji i leczenia choroby, która w coraz większym stopniu dotyka właśnie dzieci i młodzież. Zapraszamy także do dyskusji nad pytaniami związanymi z tworzeniem przez samorządy polityk zdrowotnych w zakresie profilaktyki leczenia otyłości, tworzeniem programów aktywizacji fizycznej dzieci i młodzieży, również w ramach zajęć pozaszkolnych. Wnioski i rekomendacje w zakresie działań zmierzających do zakończenia otyłości wśród dzieci i młodzieży, wypracowane podczas konferencji, zostaną przekazane m.in. do Ministra Zdrowia oraz instytucji, które objęły patronat nad naszym wydarzeniem.      

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44634
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola